Uherskobrodský betlém

Spolek rodičů a přátel při Katolické základní škole v Uherském Brodě

vytvořil pro Vánoce 2015 "Uherskobrodský betlém".

Uherskobrodský betlém

Úvodní slova k Uherskobrodskému betlému

Milí přátelé, bratři a sestry. Myšlenka umístit vánoční radostnou událost do kulis našeho města je zajímavá a originální. A při pohledu na osoby klanějící se Ježíškovi, musím uznat i laskavě humorná. Ke křesťanskému prožívání vánočních svátků betlémský příběh neodmyslitelně patří. A je dobře, že rodiče ze Spolku rodičů a přátel Katolické základní školy v Uherském Brodě, kteří stojí za jeho vznikem, tvůrčím způsobem připomínají skutečný smysl Vánoc. Kéž „náš brodský betlém“ přispěje všem k důstojné oslavě narození našeho Pána a pomáhá nám na cestě k Němu. Krásné a milostiplné svátky.

P. Josef Pelc, děkan

Milí přátelé, Vy všichni, kteří jste se rozhodujete koupit tento Uherskobrodský betlém, přijměte naše poděkování a dovolte pár slov úvodem. Betlém vznikl jako výraz obdivu k našemu městu a radosti z narození Spasitele. U zrodu propojení původně judských reálií s historickými budovami i obyvateli Uherského Brodu stála Marie Rožková, předsedkyně Spolku rodičů a přátel Katolické základní školy v Uherském Brodě. Oslovila malířku, vybrala vhodné objekty i ty, kteří se přijdou poklonit Ježíškovi. Na třech listech A3 tak najdete mimo jiné oba katolické kostely, radnici, budovu katolické školy v „židovně“, kašnu na náměstí, ale i těšovskou zvoničku nebo havřické búdy. Doufáme, že oceníte také humorné atributy otce děkana, pana starosty, členů spolku rodičů i žáků katolické školy a zkusíte si doma zahrát malé „kdo je kdo“. Betlém si můžete před sestavením vybarvit nebo ponechat v černobílé kreslené verzi. Přejeme Vám, aby tento betlém přispěl k vánoční pohodě ve Vašich rodinách, abychom si všichni společně mohli říct: Nám, nám v Uherském Brodě, narodil se!

Spolek rodičů a přátel Katolické základní školy v Uherském Brodě

Zakoupit ho lze od 1. listopadu 2015 v budově KZŠ na Jirchářské ulici, v prodejně Gloria nebo ve stánku spolku na listopadovém Kateřinském jarmarku (27. – 28. listopadu).
Výtěžek je určen především dětem z KZŠ.

Více se dočtete na: ZDE