Ohlédnutí za kurzem obnovy v Duchu svatém

holy-spiritV době od 18. ledna do 6. dubna absolvovalo v Uherském Brodě asi 80 věřících z Uherského Brodu a širokého okolí Kurz obnovy v Duchu svatém, který vedl P. Petr Karas z Dolních Bojanovic společně se skupinou svých asi 16 farníků.

Setkávali jsme se jednou za čtrnáct dní na faře v Uherském Brodě při společných modlitbách, velmi zajímavých katechezích, vykonali jsme si také generální svátost smíření, modlitbu za uzdravení a závěrečné modlitby za vylití Ducha svatého.

Myslím, že mohu mluvit za všechny účastníky, že tento kurz byl pro nás úžasným darem a zkušeností, který nás všechny velmi obohatil. Naučil nás, jak se zdokonalit v modlitbě, v práci s Písmem svatým, jak lépe přijímat sami sebe i lidi ve svém okolí. Vím, že tato cesta, kterou jsme nastoupili, je dlouhá a nikdy nebude u konce. Vždy je přece možné na sobě, na vztazích k druhým lidem i k Bohu co zlepšovat a zdokonalovat.

Všem ochotným přátelům z Dolních Bojanovic a především P. Petru Karasovi patří velké Pán Bůh zaplať za čas a energii, kterou nám po tento dlouhý čas věnovali. V neposlední řadě patří velký dík i našemu otci P. Josefovi, který tento kurz domluvil a poskytl zázemí na faře.

Absolventi tohoto kurzu, kteří máte zájem o fotografie ze závěrečné mše svaté, můžete si je objednat na faře v Uherském Brodě.