Metodika k samolepkám pro děti

jezis-v-evangeliich webKaždou neděli děti naší farnosti obdrží po křížku samolepku. K těmto samolepkám byla vytvořena metodika, kterou mohou využít rodiče k dalšímu povzbuzení dětí ve víře.

Metodiku si můžete stáhnout ZDE.

Pastýřský list Velikonoce 2016

Drazí bratři a sestry,logo arcibiskup Jan Graubner

upřímně se radujte, protože Kristus vstal! Opravdu vstal a ukázal se jako vítěz nejen nad hříchem a smrtí. On přinesl řešení i bezvýchodné situace. Lidstvo, které zhřešilo, nedovedlo svou vinu napravit. On se nad námi smiloval. Aby nás ušetřil a zachoval spravedlnost, vzal naše hříchy na sebe a přinesl za nás smírnou oběť. Plni úžasu slavíme dnes velké vítězství Božího milosrdenství.

Pastýřský list pro dobu postní 2016

Drazí bratři a sestry,logo arcibiskup Jan Graubner

vstoupili jsme do postní doby Svatého roku milosrdenství. Je to mimořádná příležitost k duchovnímu uzdravení a novému vykročení na svaté cestě, kterou nás chce vést Pán k trvalému štěstí. Moudrost počítá s posledním cílem. Nedívat se dál než na současnost je pošetilá krátkozrakost. Co konkrétně máme udělat k prohloubení moudrosti?

Mojžíš nás v prvním čtení vyzval, abychom se podívali do historie národa, rodiny i naší osobní a snažili se objevit, co pro nás Bůh velikého udělal, co nám dal. Připomeňme si, co všechno dobrého jsme dostali od rodičů, v našich rodinách, zděděné dary a vrozené schopnosti, náklonnosti, talenty, vzdělání, ale i krásu naší země a pokojné časy i poměrný blahobyt ve srovnání s těmi, kteří žijí v zemích bez vody, nebo ve válkách a hladu, ve vyhnanství či v ohrožení epidemiemi. Jen v minulém roce bylo na světě pro víru zavražděno více než sedm tisíc křesťanů. Máme proč chválit Boha, děkovat mu a veřejně vyznávat, že nás nezaslouženě zahrnuje úžasnou láskou. Máme co měnit, abychom se nemuseli před těmi, kdo dávají život za Krista, stydět.

Výsledky Tříkrálové sbírky

tks 2016Požehnání v kostele i uvítání u starosty Uherského Brodu Patrika Kunčara se dostalo v pátek 8. ledna koledníkům v Uherském Brodě. Po uděleném požehnání se skupinky malých i velkých koledníků vydaly do ulic Uherského Brodu, kde byly k vidění i v sobotu 9. ledna. Do koledování se zapojilo celkem 41 skupinek, to je 93 dětí a 41 dospělých. V celém děkanátu Uherský Brod je to pak 320 skupinek. „Když si uvědomíme, že každou skupinku tvoří převážně čtyři osoby, tedy tři koledníci a vedoucí, tak můžeme říci, že se do Tříkrálové sbírky na Uherskobrodsku zapojilo přibližně 1200 dobrovolníků,“ poznamenal ředitel Oblastní charity Uherský Brod Petr Houšť.
Výsledky Tříkrálové sbírky v Uherském Brodě ke stažení ZDE.

Pastýřský list vánoce 2015

Drazí bratři a sestry,logo arcibiskup Jan Graubner

zvěstuji Vám velikou radost. Sám Bůh se stal člověkem, stal se jedním z nás. Nepřestal při tom být Bohem, který přebývá v nedostupném světle. Přišel ve svém Synu, který se před léty narodil v Betlémě a který k nám přichází stále pod způsobou chleba ve svatém přijímání, který k nám promlouvá v Božím slově, protože sám je vtělené Slovo, který je uprostřed nás, když přebýváme v jeho jménu, který k nám přichází v našich bližních, zvláště v potřebných lidech, protože on řekl: Co jste udělali pro jednoho z mých nejposlednějších bratří, pro mne jste udělali. (Mt 25,40) Dnes se radujeme, že Bůh je nám tak blízko.

Pastýřský list advent 2015

Drazí bratři a sestry,logo arcibiskup Jan Graubner

dnešním dnem vstupujeme do mimořádného Svatého roku milosrdenství. Začínáme advent, který nás připravuje na příchod Spasitele. Ten přichází jako zachránce. V Něm nám Bůh nabízí milosrdenství, které je větší než každý hřích. To je důvod skutečné naděje.

Boží moc však respektuje svobodu každého z nás. Uzdravující sílu Božího milosrdenství zakusí ten, kdo uznává, že není dokonalý, že Boží milosrdenství potřebuje a prosí o ně.